Podsumowanie wyjazdu do Rumunii

17 czerwca 2023

W dniach 28.05-03.06 siedemnastka uczniów wraz z opiekunami Martą Gajko, Łukaszem Życzewskim i Rafałem Łaguna, brała udział w projekcie „Ponadnarodowa mobilności uczniów” pod nazwą „Młodzi programiści- nowe technologie w szkołach!”.
W tych dniach uczestnicy wyruszyli i przebywali w Mangalii w Rumunii nad Morzem Czarnym. Z siedemnastoma uczniami Gimnazjum ”Sf. Andreja” wymieniali się doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii oraz wspólnie spędzali czas.
Ponadto uczestnicy poznawali wzajemnie swoje kultury, historię i tradycje. Dodatkowym walorem wyjazdu uczniów naszej szkoły była możliwość użycia i pogłębienia znajomości języka obcego w praktyce. Wspomnienia i nabyte doświadczenia zapadną głęboko w ich pamięci.
Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.